YAVRU KÖPEK BESLENMESİ

YAVRU KÖPEK BESLENMESİ

YAVRU KÖPEK BESLENMESİ

YAVRU KÖPEK BESLENMESİ

YAVRU KÖPEK BESLENMESİ

YAVRU KÖPEK BESLENMESİ

YAVRU KÖPEK BESLENMESİ

Yavru köpeğinizin diyeti, uzun vadeli sağlık ve mutluluk için en önemli faktörlerden biridir. Yüksek kaliteli beslenmeyi seçerek ve mümkün olan en kısa sürede doğru beslenme alışkanlıkları edinerek, yavru köpeğe hayatta mümkün olan en iyi başlangıcı vermenize yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Gıda eğitimi

Gıda eğitimi

 

Beslenme zamanı yavru köpeğinizi eğitmek için bir fırsat olarak görülmelidir. Köpeğinizin yemeğini hazırlarken ona beklemesini öğretmek güzeldir. Eğer birkaç yavru köpeğiniz varsa, ilk kimin yiyeceği hakkında rekabet görebilirsiniz. Onlara beklemeyi öğretmek, bu yarışın bir kısmını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Erken yaşlarda beslenme konusunda disiplinli olmak önemlidir. Eğer yavru köpeğiniz yemek için ağlıyorsa vermemeye çalış. Bu onların mutlaka aç oldukları anlamına gelmez - dikkatlerini oyunla dağıtmayı ve yemek saatine kadar yemek taslarını ordan kaldırmayı deneyin.

En önemlisi, yavru köpeğinize diğer yemeklerden vermeyin, özellikle sofradan arta kalanları. İnsan yiyecekleri yavrular için uygun değildir!

Portion control

 

Veterinerinizin aksini önermediği sürece, önerilen besleme tablosunu mümkün olduğunca yakından takip etmek iyi bir fikirdir. Önerilen günlük besin miktarının üç öğüne ayrıldığını unutmayın.

 

Portion control

Kuru yada ıslak?

 

Yavrular için kuru yiyecekler önerilir. Bu onları yutmadan önce çiğnemeye alıştırır. Ancak, yavru köpeğinizin her zaman bir su kabına erişebilmesini sağlayın böylece gün boyunca onlardan içebilirler.

 

Yavru köpeğiniz ne ile beslenmeli

 

Ticari olarak temin edilebilen yiyeceklerin çoğu, tam ve dengeli bir diyet için yavru köpeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini içerir, ancak köpek mamasını seçerken her zaman içeriğini kontrol etmelisiniz. Proteinlerin mevcut olduğundan ve pirinç gibi tahılların iyi kalitede olduğundan emin olun. Gıda tarafından sağlanan enerjiyi ve içinde bulunan mineral miktarını da kontrol etmelisiniz.

PURINA® PRO PLAN® Puppy with OPTISTART®, yavru köpeğinizin sağlıklı büyüme için ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini sağlamak için bilimsel olarak formüle edilmiştir. Kolostrum içeren bir karışım olan OPTISTART® içerir - annenin ilk sütünden ilk yıl boyunca yavruların doğal savunmasını desteklemeye yardımcı olan bir besindir.

Buradan diyet hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

PAYLAŞ

ShareEmailtwitterFB