Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Better with pets prize woman sat with dog

Purina Better with Pets Ödülü

Evcil hayvanların ve insanların birlikte daha iyi olduğunu biliyoruz, bu yüzden BetterwithPets ödülü'nü yaratmak için Ashoka ile ortaklık kurduk.

Purina olarak, yaptığımız işin merkezinde yer alan harika beslenme konusunda tutkuluyuz. Ama aynı zamanda insanların ve evcil hayvanların birlikte daha iyi olduğuna inanan evcil hayvan severlerden oluşan bir şirketiz.

Evcil hayvan-insan bağında, toplum için olumlu bir güç olma potansiyeline sahip olduğunu düşündüğümüz bir sihir ve güç var.

Aynı zamanda, yenilikçilerin ve sosyal girişimcilerin, bireyler ve topluluklar için olumlu etkileri teşvik etmek için dinamik, yeni ve yaratıcı çözümler ortaya çıkaran ilk kişilerden bazıları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle 2018'de Purina BetterwithPets Ödülü'nü başlatmak için Ashoka ile ortaklık kurduk.

Ashoka, sosyal girişimcilik alanında öncüdür. Dünyanın önde gelen sosyal girişimcilerini tanımlıyor ve destekliyorlar, yeniliklerindeki kalıplardan öğreniyorlar ve bu yeni çerçeveleri benimseyen küresel toplulukları "herkese değişimci bir dünya inşa etmek için harekete geçiriyorlar.”

BetterwithPets Ödülü, Avrupa genelinde toplumun sağlığı ve refahı için evcil hayvan-insan bağının gücünden yararlanmaya odaklanan sosyal yenilikçileri destekleme aracıdır. Ödül iki kategoriye ayrılıyor: biri pilot bir yenilik ortaya koyan girişimcileri ödüllendirmek ve biri fikir aşamasındaki bir yeniliği ödüllendirmek. Bu ikinci kategori, projelerini bir sonraki adıma taşımalarında onlara destek olmalarına yardımcı olmak için erken aşamada yenilikleri olan genç yenilikçilere özel olarak odaklanmıştır.

Daha fazla duygusal ve davranışsal yetkinliklerin geliştirilmesine yardımcı olmak için evcil hayvan-insan bağından yararlanan sosyal yenilikçiler ve girişimcilerden ilham aldılar; topluluklarda olumlu etki sağlamak; fiziksel sağlık ve zindeliği artırmak ve evcil hayvanların toplumdaki rolünü yeniden düşünmek. Bizim gibi insanların ve evcil hayvanların birlikte daha iyi olduğuna ve evcil hayvan-insan bağının toplumu dönüştürme gücüne sahip olduğuna inananları desteklemeye yardım etmek istiyoruz! Beslenme bizim işimiz! Ancak evcil hayvanlara olan tutkumuz mamanın ötesine uzanıyor ve toplumdaki evcil hayvanlar için önemli olanın daha fazlasını yapmak istiyoruz. Purina BetterwithPets Ödülü ile daha fazla gurur duyamazdık! Aşağıda kazananlarımız hakkında bilgi edinin!

BWPP Kazananları - 2018

2018'de OOPOEH Vakfı, BetterwithPets Ödülü'nü kazandı ve yenilikçi girişimlerini desteklemek ve hızlandırmak için 30.000 $ 'a layık görüldü. Hollanda merkezli OOPOEH Vakfı, yaşlıları köpek bakıcısı olarak mahallelerindeki bir aileyle eşleştirerek yalnızlığı azaltmayı ve fiziksel aktiviteyi artırmayı umuyor.

 

Bu ödüle layık görülmekten onur ve heyecan duyuyoruz, bu da girişimimizin sosyal etkisini artırmamızı sağlayacak. Purina ile harika bir çalıştay yaptık ve şimdi BetterwithPets Forumundan alınan tavsiye ve ilhamla projemize devam etmeyi umuyoruz.

Sofie Brouwer, OOPOEH Kurucusu

2018 diğer dört finalisti, Köpek Umudu, Hollandalı köpekler, Tıbbi Tespit Köpekleri ve K9 Hundekunde: Mutlu Okul Köpekleri Olan Mutlu Çocuklar , jüri tüm girişimlerin harika olduğunu düşündüğü için her birine 12.000 dolar verildi.

BWPP Winners - 2020

2020'de iki ödül kategorimiz vardı. Pilot İnovasyon Kategorisi ve Fikir Aşaması Kategorisi.

Pilot İnovasyon Kategorisi: Kazanan

 

Street Vet Onaylı Hostel Programı, pilotlu inovasyon kategorisinin galibi oldu ve girişimlerini desteklemek ve hızlandırmak için 40.000 $ ödül aldı. StreetVet, sahipleri sokaklarda veya pansiyonlarda evsizlik yaşayan evcil hayvanlara ücretsiz, erişilebilir veteriner bakımı sağlamaya odaklanıyor ve toplum içindeki evcil hayvan-insan bağının olumlu ve etkili gücünü kullanabileceğimiz yaratıcı ve yeni bir yol ortaya koydu.

 

StreetVet ile ilgili her şey benim için çılgın bir yolculuktu, bir fikirden şimdi her gün yaptığım şeye. Bu, şaşırtıcı olan gönüllülerimize ve insan-hayvan bağının gücüne bağlı, çünkü hepimiz bunu bu yüzden yapıyoruz. Bu sürecin ve streetvet'in en güzel yanı, yol boyunca tanıştığımız insanlarla, köpekleri olan sahipleriyle veya fark yaratmak isteyen insanlarla ilgiliydi.

Jade Statt, StreetVet Kurucusu

 

Pilot İnovasyon Kategorisi İkincisi

 

Gamelles Pleines bizim ikincimizdi ve girişimlerinin etkisini ölçeklendirmek için 16.000 £ ödül aldı. Gamelles Pleines, başarılı bir sosyal bütünleşme için evcil hayvan sahipliğinin faydalarından yararlanırken, evsiz evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarını beslemelerine ve bakmalarına yardımcı olmak için Fransa genelinde çalışır.

 

Bu bir ödül kazanmaktan daha fazlası, bir fikri ve projeyi paylaşmakla ilgili. Benim için en önemli konu görünmeyeni görünür kılmaktı, böylece insanlar evsizleri ve evcil hayvanlarını farklı görebiliyordu. Kendimi çok mutlu hissediyorum çünkü hedefe ulaştım, çünkü hem Gamelles Pleines hem de Streetview iki farklı ülkede aynı amaç için hareket ediyor. Evsizler için büyük bir kazanç.

Yohann Severe,Gamelles Pleines Kurucusu

 

Fikir Aşaması Kategorisi Kazananı

 

Homely Home, 18-25 yaş arası genç değişim yapıcılar için fikir aşaması kategorisinin galibi ve fikirini pilot bir projeye dönüştürmek için 8.000 £ ödül aldı.

Homely Home, Rusya merkezlidir ve anlamlı, ömür boyu bağlar yaratan ve refahı artıran insanlar ve evcil hayvanlar için rehabilitasyon programlarını yeniden tasarlar.

 

Para ödülü, ilk Homely Home'u yaratmamıza ve hayvanlarla rehabilitasyonun nasıl geliştirilebileceğine dair bir örnek oluşturmamıza yardımcı olacaktır. Hem hayvanların sosyalleşmesine hem de evcil hayvan-insan bağının depresyon, aile içi şiddet, evsizlikle mücadele eden insanlar üzerinde sahip olabileceği mutlak iyileştirici güce odaklanan büyük ev fikrini destekleyebiliriz.

Maxim Alexandrov, Homely Home Kurucusu

 

Kediyi tutan kadın
Etkimiz
Taahhütlerimiz
Evcil hayvan maması yaptığımız işin merkezinde yer alıyor, ancak yaptığımız tek şey bu değil. Evcil hayvanlarla daha iyi bir toplumu şekillendirmek ve evcil hayvanlar, insanlar, gezegen için gerekli olandan daha fazlasını yapmak konusunda tutkuluyuz.

Dünyada, evcil hayvanlar, onları sevenler ve paylaştığımız gezegen için olumlu bir etki yaratabilecek net hedefler belirlemek için Toplumdaki Purina Taahhütlerimizi geliştirdik.
Purina

Bizimle iletişime geçin

Tüm evcil hayvan sorularınızı cevaplamak için buradayız. Bizimle her zaman, her şekilde iletişime geçebilirsiniz. Hatlarımız pazartesiden cumartesiye sabah 9'dan akşam 7’ye kadar açıktır.​