Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Woman talking to bulldog

Beslenme Felsefemiz

Her evcil hayvan mükemmel beslenmeyi hak eder.

Evcil hayvanların daha uzun süre yaşadığı ve en zorlu sağlık sorunlarının bile beslenme yoluyla etkili bir şekilde yönetilebileceği bir dünya hayal ederek yola çıkıyoruz.

Bu vizyon ile evcil hayvanlar için değişmez bir tutkuyla hareket ederek, yeni keşifler yapmak ve sınırları zorlamak, derin bir fark yaratan beslenme çözümleri yaratmak için evcil hayvan beslenmesi, fizyolojisi ve davranışındaki 90 yılı aşkın bilimsel uzmanlığımızı sürdürüyoruz. Bizim işimiz imkansızı hayal etmek ve tüm evcil hayvanların daha iyi, daha uzun ömürlü yaşamalarına yardımcı olmak için beslenmenin gücünü açığa çıkarmaktır.

Bu felsefe, aldığımız kararları ve her gün bize rehberlik eden inançları etkiler.

Bu inançlar şunlardır:

 

1. Tüm kedi ve köpekler, mükemmel beslenmeye ulaşabilir olmalıdır

Her şartta, tüm kedi ve köpeklerin mükemmel beslenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarına uygun bir mama seçmelerini sağlayan geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Her evcil hayvan sahibinin, patili dostuna sağladığı mamanın regülasyon ve endüstri standartlarını karşıladığından emin olmakla birlikte doğru seçimi yaptığından emin olmasını istiyoruz.

2. Beslenme, yalnızca bileşenleri değil, besinleri anlamakla başlar

Beslenmenin besinleri anlamakla başladığına inanıyoruz. En iyi bileşenler, birbirlerinin performansını artırmak için birlikte çalışan bileşenlerdir. Daha akıllı bir besin karışımı, bir evcil hayvan için tek bir bileşenden daha sindirilebilir ve etkili olacaktır. Bu nedenle evcil hayvan mamamızı bileşen bazında formüle etmiyoruz, bunun yerine farklı formülasyonların bir evcil hayvanın genel sağlığını nasıl etkilediğini ölçüyoruz.

3. Inovasyonlar her zaman evcil hayvanın beslenme ihtiyaçlarına, güvenliğine ve refahına odaklanarak yapılmalıdır

Her zaman evcil hayvanın beslenme ihtiyaçlarına, güvenliğine ve refahına odaklanarak yeniliklerin takip edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, beslenme çalışmalarımızın kedi ve köpeklerin doğal tercihleri, beslenme ihtiyaçları ve davranışları hakkında daha iyi bir anlayış geliştirmeye yardımcı olduğu Evcil Hayvan Bakım Merkezimiz bulunmakta. Eğitimli ve ilgili personelimiz kedi ve köpeklerimize saygı ve şefkatle davranır, çünkü biz de evcil hayvan sahibiyiz.
 

4. Beslenme deneyimleri, optimal beslenmeyi sağlarken keyifli olmalıdır

Optimal beslenmeyi sağlarken beslenme deneyimlerinin keyifli olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle geliştirdiğimiz her evcil hayvan mamasının, evcil hayvanınızın mama kabına konulmadan önce Avrupa ve Ulusal regülasyon standartlarını karşıladığına emin oluruz. Purina'da endüstri standartlarını sadece bir başlangıç noktası olarak görüyoruz. Tüm ürünlerimiz yalnızca bu standartları karşılamakla kalmaz, aynı zamanda birçoğu, evcil hayvan mama şirketlerini ürünlerinin evcil hayvanlar için güvenli olmasını sağlamaya teşvik eden Avrupa Evcil Hayvan Gıda Endüstrisi Federasyonu (FEDIAF) yönergelerini gönüllü olarak takip ederek bunların ötesine geçmeye çabalarız. Tüm bunları evcil hayvanlar için en uygun beslenmeyi sağlamak için yapıyoruz.

5. Evcil hayvanların beslenme ihtiyaçları benzersizdir

Evcil hayvanların beslenme ihtiyaçlarının benzersiz olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden evcil hayvan beslenmesinde dünya lideri olduk. Sektörü takip etmek değil yön vermek istiyoruz. Bu nedenle, örneğin evcil hayvan obezitesini insan beslenmesindeki eğilimlerin ve keşiflerin etkilerine neyin sürüklediğini inceliyoruz. Üstlendiğimiz çalışmaların tümü, evcil hayvanların yaşamlarını zenginleştirme ve daha uzun, daha sağlıklı yaşamlar yaşamalarını sağlama misyonumuzun bir parçasıdır.

Purina

Bizimle iletişime geçin

Tüm evcil hayvan sorularınızı cevaplamak için buradayız. Bizimle her zaman, her şekilde iletişime geçebilirsiniz. Hatlarımız pazartesiden cumartesiye sabah 9'dan akşam 7’ye kadar açıktır.​