Your Pet, Our Passion.
kedi alerjenlerinin yönetimi

Kedi alerjenlerinin yönetiminde büyük bir atılım.

.

Purina bilim adamları, kedilerin tükürüğünde bulunan başlıca kedi alerjeninin aktif seviyelerini güvenli bir şekilde azaltmanın bir yolunu buldular.

Bu, insanların kedi alerjenlerini yönetme şeklini değiştirebileceği için önemli bir atılımdır. Artık bireyler kediye iletişimlerini sınırlamak yerine alerjene maruziyetlerini sınırlayabilirler.

Bu alerjenler kedi sahipleri için büyük bir engel oluşturup ve kedi severler ile kediler arasındaki sevgi dolu etkileşimleri sınırlayabilir. Keşfimiz, insanların kedi alerjenleri yönetimini değiştirme potansiyeline sahip.

Dr. Ebenezer Satyaraj Purina Immunologist

  • Dünya çapında her 5 yetişkinden 1'i kedi alerjen hassasiyeti yaşıyor.
  • Türkiye'de ise bu oran her 4 kişiden 1'i olarak karşımıza çıkıyor. Etkileşimi sınırlandırmak veya tamamen uzaklaşmak kedi alerjenlerini yönetmek için yaygın bir öneridir.

Kedi alerjenlerinin etkisi

Birçok insan, günlük temizlik ve sık yıkama gibi ortamlarındaki alerjenleri azaltmak için büyük çaba sarf eder. Kedi alerjenleri insanların kedilerle etkileşimlerini sınırlayabilir ve ne yazık ki kedilerin barınaklara verilmesinin de yaygın bir nedenidir. Bu nedenle alerjenler, kedi sahiplenme için ek bir engel oluşturabilir.

kedi̇ alerjenleri̇ nelerdi̇r?
Purina Uzmanları
Kedi alerjenleri nedir?
Birçok insan kedi alerjenlerinin kedinin tüyünden veya derisinden kaynaklandığına inanmasına rağmen, ana kedi alerjeni Fel d 1'dir. Bu protein esas olarak kedinin tükürüğünde bulunur. Fel d 1 yalanma sırasında kedinin tüylerine ve derisine aktarılır. Tüyler döküldükçe, saç ve tüy üzerindeki alerjen evin her tarafına dağılır.
Kedi ve sahibinin hipoalerjisi var
Purina Uzmanları
Hipoalerjenik kedilere ne dersiniz?
Popüler inanışın aksine, hipoalerjenik kedi ırkı yoktur. Tüm kediler, tüysüz olanlar bile, cins, yaş, cinsiyet veya kısırlaştırılma durum ne olursa olsun Fel d 1 üretir. Ek olarak, Fel d 1 seviyeleri tüy renginden veya uzunluğundan etkilenmez.

Fel d 1: Başlıca kedi alerjeni

Fel d 1; bir kedinin tükürük ve yağ bezlerinde üretilen bir proteindir. Yalanma sırasında kedinin tüyüne ve derisine aktarılır, daha sonra saç ve kurumuş deri pulları yoluyla çevreye dağılır.

Kedi alerjenlerini yönetmenin devrim niteliğinde, kedi dostu bir yolu!

On yılı aşkın araştırmanın ardından, Purina bilim insanları, kediler antikorlu yumurta içeren bir mama yediklerinde birincil kedi alerjeninin azaltılabileceğini keşfettiler. Bu antikorlar kedilerin tükürüğündeki Fel d 1'i güvenli bir şekilde bağlıyor, bloke ediyor ve bu inaktif Fel d 1 yalanma sırasında tüylere aktarılır. Bu güvenli, kedi dostu bir yaklaşımdır ve Fel d 1 üretimine müdahale etmez yani kedilerin genel fizyolojisini değiştirmez.

Live Clear infographic

Çalışmalarımız

Bir dönüm noktası olan bu çalışma, antikorlu yumurta bileşeni ile beslenen kedilerin %97'sinde deri ve tüylerindeki aktif Fel d 1 seviyelerinin azaldığını gösterdi. Günlük ve düzeni beslemenin üçüncü haftasından itibaren kedi tüyü üzerinde bulunan aktif Fel d 1 seviyelerinde ortalama %47 azalma oldu.

Kedilerin tüyleri ve tüyleri üzerindeki aktif Fel d 1'deki azalma, çevrede bulunan kedi alerjenlerinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

A major breathrough in managing cat allergens
Liveclear ürünü
Tarafından getirildi
Pro Plan

Kedi alerjenlerinin yönetiminde büyük bir atılım

Hiçbir şeyin kedinizle aranızdaki iletişimi ve bağı engellememesi gerektiğine inanıyoruz. Kedi alerjenlerinin bile. Sizi ve kedinizi yakınlaştırmak için Pro Plan® Liveclear® ürün yelpazemizin alerjen yönetimi rutininizde yaratabileceği farkı keşfedin.

Purina'nın Yenilikçi Yaklaşımını Keşfedin.
Press Release CatAllergenBreakthru.pdf