Your Pet, Our Passion.
Kırmızı kaptan yemek yiyen köpek

Yenilikçi uygulamalarla evcil hayvan beslenmesinde ve kaynak içeriklerinde yenilik yapıyoruz.

Bilime dayalı inovasyon her zaman beslenme uzmanlığımızın temel alanında olacaktır. Ürünlerimizi evcil hayvanların beslemesini en iyi şekilde sağlamak için doğru ve yüksek kaliteli malzemelerle hazırlıyoruz. Ayrıca içeriklerimizi sorumlu bir şekilde tedarik etmek için çalışıyoruz.

Hedeflerimiz
  • 2024 yılına kadar evcil hayvanların sağlığını ve refahını iyileştiren 20 yeni ürün piyasaya süreceğiz (Baz yıl: 2021) ​
  • 2025 yılına kadar tahıl ve sebze proteinlerinin% 20'si, 2030 yılına kadar% 50'ye yükselen rejeneratif tarım yöntemlerinden elde edilecek.
  • 2030 yılına kadar, yalnızca sorumlu uygulamalarla elde edilen balıkları kullanacağız (vahşi avlanma ve su ürünleri yetiştiriciliği).
Taahhütlerimiz

Neden önemli 

Purina, evcil hayvanların sağlığını ve refahını iyileştirmeye yardımcı olabilecek yüksek kaliteli beslenme, kanıtlanmış bilim ve yenilik vaadi üzerine kurulmuştur.  Beslenme her zaman önemli olsa da, kullandığımız malzemeler ve bunları nasıl sağladığımız da bizim için odak noktası olacaktır. Kaliteli beslenme sağlamaya devam ederken iklim etkimizi azaltma sorumluluğumuzun farkındayız.

Bu nedenle, evcil hayvanların sağlığını ve refahını iyileştirmek için tasarlanan yeni ürünlerimizin sayısını yakından izlemeye devam edeceğiz. 
İçeriğimizin ne kadarının rejeneratif tarımdan ve sorumlu tedarik uygulamalarından geldiğini de takip edeceğiz.

Bakış Açımız: Purina, Araştırma ve Beslenme

Bilim insanlarımız ve beslenme uzmanlarımızdan pazarlama ve satış elemanlarımıza kadar evcil hayvan sahipleri ve evcil hayvan severlerden oluşan bir şirketiz. Evcil hayvanların beslenme, davranışsal ve sosyal ihtiyaçlarını anlamaya kendimizi adadık. Onları sağlıklı ve mutlu tutmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya odaklandık.

Temel olarak, bilimsel olarak kanıtlanmış, kaliteli beslenmenin evcil hayvanların refahı için gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, Purina'nın başlangıcından bu yana ve tüm faaliyetlerimiz boyunca, yüksek kaliteli beslenme, kanıtlanmış bilim ve sonuçlar konusundaki marka vaadimize sadık kaldık.

Bununla birlikte, evcil hayvan mamamız Purina'ın çevresel ayak izini azaltmaya yardımcı olmak odak noktamız. Tahıllarımız ve bitkisel proteinlerimiz için rejeneratif tarım uygulamalarına olan bağlılığımız, toprak sağlığındaki düşüş eğilimini tersine çevirmeye ve Purina'nın  genel karbon emisyonlarını azaltmaya yardımcı olmaya çalışmaktadır.

 

Dünyanın dört bir yanındaki saygın ortaklar ve veteriner hekim liderlerinin yanı sıra sorumlu kaynak uzmanlarımızla işbirliği içinde çalışarak, evcil hayvan sağlığı ve refahında önemli ilerlemeler yaratan ve iklim etkimizi azaltmaya yardımcı olabilecek inovasyonu teşvik etme ihtimalinden heyecan duyuyoruz. Hedeflerimize tek başımıza ulaşamayacağımızı biliyoruz.

Purina Uzmanları

Nestlé Kurumsal Sosyal Sorumluluğuna destek olmak

Nasıl ki biz, evcil hayvanların ve onları seven insanların yaşamlarını iyileştirmeye kararlıysak, ana şirketimiz Nestlé de topluluklarımız ve gezegenimizden başlayarak yaşam kalitesini artırmaya ve bireyler ve aileler için daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmaya kararlıdır.

Toplumda Nestlé hakkında daha fazla bilgi edinin

Rejeneratif Tarım Nedir?

Rejeneratif tarım, su kaynaklarını ve biyolojik çeşitliliği korumanın yanı sıra toprak sağlığını ve toprak verimliliğini iyileştirmeyi amaçlayan bir tarım yaklaşımıdır. Toprak sağlığını iyileştirmek, topraklarda ve bitki biyokütlesinde artan karbon seviyelerini azaltmaya ve yakalamaya yardımcı olur. Daha sağlıklı topraklar ayrıca iklim değişikliğinin etkilerine karşı daha dirençlidir ve verimi artırarak çiftçilerin geçim kaynaklarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Nestlé Sorumlu Tedarik Standardımız

Nestlé Sorumlu Tedarik Standardımız, bireylere, topluluklara ve gezegene özen ve saygı göstererek kaynak sağlama şeklimizi tanımlar. Sürdürülebilir uzun vadeli arzı sağlamak ve gezegenin kaynakları üzerindeki etkimizi sürekli olarak azaltma hedefine ulaşmak için yukarı akış tedarik zinciri üçüncü taraflarımızla birlikte uyguladığımız gereksinimleri ve çalışma yollarını açıklar.

Nihayetinde ortak bir değeri desteklemeye ve katkıda bulunmaya, insanlar, topluluklar ve gezegen için faydalı bir etkiye sahip olmaya ve standart gereklilikleri yerine getirmek için sürekli iyileştirme yönünde çalışmaya çalışıyoruz. Standardımız endüstri normunun ötesine geçer ve 5 temel ilkeye dayanır.
 

  • Gezegene, insanlara ve okyanuslara özen ve saygıyla kaynak sağlıyoruz.
  • Tedarikçiler iyi çalışma standartları uygular ve işgücüne özen gösterir, doğal kaynakları korur ve işi etik bir şekilde yürütür.
  • Aracılar (müzakere anlaşmaları ve diğerleri için taraflar arasında aracı olarak hareket eden kuruluşlar) aynı değer ve saygı ilkeleriyle çalışırlar.
  • Tedarikçiler, çiftçiler ve balıkçılar, çalışma biçimlerini sürekli geliştirirler.
  • Tedarik Zinciri Kademeleri yürürlükteki yönetmeliklere uygun olarak çalışır, Standardı sürekli izler, açıklar ve geliştirir.
Köpeklerle koşan kız
Etkimiz
Taahütlerimiz
Evcil hayvanlar, onları sevenler ve paylaştığımız gezegen için önemli olan şeylerden daha fazlasını yapmaya kararlıydık. Bu yüzden 6 Purina Taahhüdümüzü yerine getirmeye kararlıyız.