Your Pet, Our Passion.
Köpeğiyle birlikte sahibi

Yaptığımız iş birlikleri ile evcil hayvan sahiplenmeyi teşvik ediyoruz.

Purina olarak her evcil hayvanın sevgi dolu bir evi hak ettiğine inanıyor, bu yüzden Avrupa çapında evcil hayvan sahiplenmeyi destekleyen kuruluşlarla ortaklık kuruyoruz.

Hedeflerimiz

2025 yılına kadar, en iyi uygulamaları teşvik etmek ve evcil hayvan sahiplenme oranlarını iyileştirmeye yardımcı olmak için ilgili ortaklarımızla birlikte çalışacağız.

Taahhütlerimiz

Neden bu kadar önemli

Evcil hayvan sahiplenmeyi her zaman destekledik. Evcil hayvanlar için sevgi dolu evler bulmak konusunda tutkuluyuz, bu 2016'daki taahhütlerimizin bir parçasıydı.  Bazı ülkelerde Covıd-19 pandemisini gördük ve yaşam maliyeti krizi, hayvan barınaklarının problemlerle boğuşmaya bırakılmasıyla evcil hayvanların terk edilmesi sorununu daha da şiddetlendirdi. Yani, bağlılığımız her zamankinden daha önemli. Bu nedenle evcil hayvan sahipliğini artırmak ve en iyi uygulamaların paylaşımını teşvik etmek için yerel ve yeni ortaklarımızla çalışmaya devam edeceğiz.

Bakış açımız

Purina olarak evcil hayvanları seviyoruz ve evcil hayvan sahipliğinin bir bireye ve bir bütün olarak topluma sağladığı faydalara tutkuyla inanıyoruz. Evcil hayvan severler evcil hayvanları olmadan olamazken ve dünyadaki evcil hayvanların çoğu ekonomik ve sosyal faktörler nedeniyle çok seviliyor ve bakılıyor olsa da, her yıl binlerce köpek, kedi ve diğer hayvanlar terk ediliyor ve terk edilmiş hayvanların sayısı artıyor.

Sahiplenmeyi destekleyebilecek eşsiz bir konumda olduğumuzun farkındayız. Avrupa genelinde, evcil hayvan evlat edinme oranlarının iyileştirilmesine yardımcı olmak için evcil hayvan sahiplenme programlarını destekliyoruz. Sahiplenme merkezlerine yiyecek sağlıyoruz ve evcil hayvanla yaşamanın yararlarını ve sorumluluklarını vurgulayan birçok etkinliği ve eğitim kampanyasını destekliyoruz. Ortaklarımız için evcil hayvan maması bağışları desteğimizin önemli bir parçasıdır ve bu, barınaklara sağlanan fonların etkilendiği Covid-19 salgını sırasında daha da kritik hale geldi. Evlat edinme merkezlerinin en çok yardıma ihtiyacı olduğunda,  ortaklarımıza ve yardıma ve desteğe ihtiyacı olan diğerlerine milyonlarca evcil hayvan maması bağışladık.

 

Evcil hayvan-insan bağının birçok faydası olduğunu biliyoruz, bu yüzden sahiplenmeyi sağlamak ve ikinci bir şansa ihtiyacı olan evcil hayvanlar ve onları seven insanlar için daha zengin yaşamlar yaratmak için somut çözümler arıyoruz.

Purina Uzmanları

Mevcut programlar

Purina'da iş birliklerimiz, evcil hayvanlara yardım etme taahhüdümüzün önemli bir parçası. Bölgedeki hayır kurumları ve kuruluşlarla yaptığımız mevcut ortaklıklar sayesinde şimdiden yarattığımız büyük farkı görebiliyoruz.

Bunlardan bazıları şunlardır: 

İngiltere'de Cats Protection;
İtalya'da ENPA;
Polonya'da VIVA;
İspanya'da Gu au Las Nieves ve Amigos Del Perro;
İrlanda'da Dublin SPCA.

Nestlé Kurumsal Sosyal Sorumluluğuna destek olmak

Nasıl ki biz, evcil hayvanların ve onları seven insanların yaşamlarını iyileştirmeye kararlıysak, ana şirketimiz Nestlé de topluluklarımız ve gezegenimizden başlayarak yaşam kalitesini artırmaya ve bireyler ve aileler için daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmaya kararlıdır.

Toplumda Nestlé hakkında daha fazla bilgi edinin

Köpeklerle koşan kız
Etkimiz
Taahhütlerimiz
Evcil hayvanlar, onları seven insanlar ve paylaştığımız gezegen için önemli olan şeylerden daha fazlasını yapmaya kararlıydık. Bu yüzden 6 Purina Taahhüdümüzü yerine getirmeye kararlıyız.