Beslenme Felsefemiz

Evcil hayvanlar, hayatımıza neşe getirir. Onlar ailenin bir parçası, bu yüzden onlar için en iyisini istememiz çok doğal. 85 yılı aşkın bir süredir kendimizi, kedi ve köpeklerin daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun yaşamlar sürmelerine yardımcı olmak için besleyici ve yüksek kaliteli evcil hayvan mamaları yaratmaya adadık.

Evcil hayvan beslenmesinde lider olarak, doğru beslenmenin bir evcil hayvanın sağlıklı yıllarını uzatmaya gerçekten nasıl yardımcı olabileceğini gördük. PURINA® beslenme uzmanları, bilim adamları, veteriner hekimler ve hayvan davranış uzmanlarından oluşan 400 güçlü küresel ekibimizle, evcil hayvan beslenmesinde çıtayı daha da yükseltme görevindeyiz. Ama bunu nasıl yapacağız? Başlayalım.

1

Standartları karşılamaya çalışmıyoruz – onları aşmayı hedefliyoruz

Sizi şaşırtabilir, ancak evcil hayvan maması, çoğu insan gıdasından daha katı formülasyon standartlarına tabidir. Bir evcil hayvanın diyetinin %100'ünü oluşturmaktadır. Evcil hayvanların mutlu ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duydukları tüm besinleri içermesi gerekir. Bu nedenle evcil hayvan mamalarında genellikle "tam ve dengeli" terimi kullanılır.

Uzun süredir devam eden Avrupa Evcil Hayvan Gıda Endüstrisi Federasyonu (FEDIAF) üyeliğimiz ve evcil hayvan sever/sahibi olduğumuz için yaptığımız her ürün için büyük özen gösteriyor ve bununla gurur duyuyoruz. Bu nedenle evcil hayvan mamalarımızın çoğu yalnızca endüstri standardı gerekliliklerini karşılamakla kalmaz, aynı zamanda onları aşar.

2

Farkımız detaylarda gizli

Evcil hayvanınız için doğru mamayı seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. İhtiyacı olan tüm besinleri sağlayacak mı? 'Güvenli' olduğundan emin olmak için hangi testler yapıldı? Tadını beğenecek mi? Bu endişeleri anlıyoruz - sonuçta çoğumuz evcil hayvan sahibiyiz

Her evcil hayvan sahibinin ürünlerimizin kalitesinden emin olmasını istiyoruz. Bu nedenle, gıdalarımızın güvenli, besleyici ve lezzetli olmasını sağlamak adına genellikle fazladan çaba harcarız. Kalite ve güvence sürecimiz 50'den fazla adımdan oluşmaktadır. Çünkü sizin gibi biz de evcil hayvanların sağlığı ve mutluluğu söz konusu olduğunda hiçbir detayın gözden kaçırılmaması gerektiğini düşünüyoruz!

Ürünlerimizin en yüksek standartlarda olmasını sağlamak adına attığımız adımlardan bazılarını keşfetmek için okumaya devam edin.

3

Mükemmel dengeyi sağlamak

Evcil hayvanınıza, onlara bir dünya iyilik yapan dengeli, besleyici bir diyet sağlamak istediğinizi biliyoruz. Ancak evcil hayvanların yemediği veya yediği ve keyif almadığı ya da ihtiyaç duydukları besinleri sağlamadığı için zor sindirdikleri endüstri lideri mamaları üretmenin anlamsız olduğunu da biliyoruz.

Bu nedenle, evcil hayvan mamalarımızı geliştirirken, bir kedi bu mamaya burnunu çevirirse veya mamamız bir köpeğin sindirimine yardımcı değilse, doğrudan çizim tahtasına geri döneriz. Evcil hayvanlara olan tutkumuz ve onların insanların hayatlarına getirdikleri neşe, bizi her zaman daha fazlasını ve daha iyisini yapmaya itiyor.