Your Pet, Our Passion.
Gün batımını izleyen adam ve köpek

Atıksız bir gelecek için çalışıyoruz.

Atıkları azaltma yoluyla iklim üzerindeki etkimizi azaltmaya kendimizi adadık.

Hedefimiz
  • 2025 yılına kadar hedefimiz, ambalajımızın% 100'ünün geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir olması.
  • 2030 yılına kadar ürün portföyümüze yeni sirkülasyon çözümleri entegre edilecektir. ​(Baz yıl: 2021).

 

Gezegensel sınırlar taahhütlerimize nasıl ilham verdi?

Yeni Purina taahhütlerimizle kapsamı genişlettik ve yeni bir hedef belirledik.

Gezegensel Sınırlar Çerçevesi (Stockholm Dayanıklılık Merkezi) rehberliğinde, işimizin en çok etkilediği alanlara baktık ve 9 gezegensel sınırdan 6'sı için hedefler belirledik. Sınırlar arasında bir bağlantı olduğu için, eylemlerimiz gezegenimizin yenilenmesine nihayetinde katkıda bulunmak için gezegen sağlığını bütünsel olarak olumlu yönde etkilemeyi amaçlamaktadır.

Daha fazlasını bul

Taahütlerimiz

Neden önemli

Küresel plastik üretimi 1950'de yıllık 2 milyon metrik tondan bugün 350 milyon metrik tonun üzerine çıktı. Evcil hayvan gıda ve içecekleri de dahil olmak üzere gıda için kullanılan plastik ambalajların çoğu şu anda doğal ortamda, özellikle nehirlerde ve okyanuslarda ekosistemlere zarar veriyor. Plastik ambalaj, tüketicilere güvenli ve rahat bir şekilde yüksek kaliteli evcil hayvan maması sağlamada önemli bir rol oynamasına rağmen, ambalajın özenli bir şekilde bertaraf edilmesini sağlayacak yeni yollar arıyoruz. Sonuçta, üretim sürecimiz boyunca döngüsel bir ekonomiye doğru çalışmak istiyoruz. Döngüsel ekonominin temel teorisinin ne olduğu hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda okuyabilirsiniz.

Plastik kirliliği sorununu ele almak, kapsayıcı ve birleştirici bir yaklaşım benimsememizi gerektirir. Bu doğrultuda adımlar atıyoruz:

  • Geleceğin Ambalajını Geliştirmek​
  • Atıksız Bir Geleceği Şekillendirmek​
  • Yeni Davranış ve Anlayışa Yön Vermek​

İleriye dönük olarak, 2025 yılına kadar ambalajlarımızın% 100'ünün geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir olması hedefiyle tek kullanımlık ambalajların azaltılmasına odaklanacağız ve aynı süre zarfında tek kullanımlık plastikleri üçte bir oranında azaltmayı hedefliyoruz. 

Ambalajımızın geri dönüşümünü kolaylaştırmak için hem farklı malzeme katmanlarının sayısını hem de bu malzemelerin karmaşıklığını azaltmaya çalışıyoruz.​

Atıksız bir geleceğin şekillenmesine katkıda bulunmanın bir başka yolu da, yeni dairesel içerik çözümlerinin ürün portföyümüze entegrasyonudur. Hollanda'da, aksi takdirde bozulmaya bırakılmış olabilecek bir bira fabrikasından elde edilen fazla tahılları kullanarak bir girişimde bulunduğumuz ürünler, israfı azaltmaya ve daha döngüsel bir ekonomiye doğru bir adım atmaya yardımcı olmanın bir örneğidir.

Döngüsel ekonomi nedir?

Döngüsel ekonomi çözümleri, üretim sürecimizde kullanılan atıkları azaltmakla ilgilidir, Buna ambalaj atıkları ve ayrıca enerji ve içerik atıkları dahildir. Örneğin evde bir kompost kutunuz olabilir. Bu nedenle, Pazar akşam yemeğiniz için patatesleri soyduğunuzda, kabuk boşa gitmeyecek, doğrudan toprağı beslemeye yardımcı olma amacını koruduğu kompost kutusuna atılacaktır.

Benzer şekilde, malzemeleri en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Bunun bir örneği, Hollanda'daki Purina AdVENTuROS pilotumuz; burada bira fabrikasından elde edilen fazla tahılların kurtarıldığı ve üründe kullanıldığı ve israfın azaltılmasına yardımcı olur.

Evcil hayvan gıda endüstrisinde tariflerimizde hayvansal yan ürünler de kullanıyoruz. Karaciğer ve diğer organlar gibi bu bileşenler, evcil hayvanların tadını çıkarabileceği diğer şeylerin yanı sıra yüksek miktarda protein sağlayan yüksek bir besin değerine sahiptir. Yan ürünlerin kullanılması, aynı zamanda, insan tüketimi için o kadar sık kullanılmayan bileşenlerin kullanılmasıyla, hayvansal tarım endüstrisindeki potansiyel atıkların değerini koruduğumuz anlamına gelir. 

Döngüsel ekonomi çözümleri hakkında daha fazla bilgi

 

2025 yılına kadar amacımız, Purina ambalajımızın% 100'ünün yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir olması ve 2030 yılına kadar yeni dairesel içerik çözümlerinin ürün portföyümüze entegre edilmesidir.

Purina Avrupa

Nestlé Kurumsal Sosyal Sorumluluğuna destek olmak

Nasıl ki biz, evcil hayvanların ve onları seven insanların yaşamlarını iyileştirmeye kararlıysak, ana şirketimiz Nestlé de topluluklarımız ve gezegenimizden başlayarak yaşam kalitesini artırmaya ve bireyler ve aileler için daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmaya kararlıdır.

Toplumda Nestlé hakkında daha fazla bilgi edinin

Gourmet Mon Petit Geri Dönüştürülebilir Pouch olarak Tasarlandı

Mayıs 2022'de Gourmet Mon Petit serimizde geri dönüştürülebilir olacak şekilde tasarlanmış ilk pouch serimizi piyasaya sürdük. 

Bu yeni ambalaj, İngiltere, İrlanda, Belçika ve İtalya dahil olmak üzere Avrupa genelinde 20'den fazla ülkeye tanıtıldı. Bu, Purina'nın 2025 yılına kadar% 100 yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülebilir ambalajlama yolunda önemli bir adımı işaret ediyor. Bu yolculuk, Felix Soup serisi için “geri dönüştürülebilir olacak şekilde tasarlanmış” ambalajların piyasaya sürülmesiyle 2023'ün başlarından itibaren devam ediyor. 

Bu yeni paketler, üreticiler için uzun süredir devam eden bir zorluğu ele alıyor - tüketicilere ürün tadı, kalitesi ve güvenliğinden ödün vermeden geri dönüşümü daha kolay olan daha basit plastik yapıların nasıl sağlanacağı. 

Geliştirilmiş ambalaj, çoğu pazarda geri dönüştürülebilen bir tür plastikten (Polipropilen) yapılırken, kendimizle gurur duyduğumuz yüksek kaliteyi ve güvenliği sunmak için gereken malzeme niteliklerini koruyor. 

Köpeklerle koşan kız
Etkimiz
Taahütlerimiz
Evcil hayvanlar, onları seven insanlar ve paylaştığımız gezegen için önemli olan şeylerden daha fazlasını yapmaya kararlıydık. Bu yüzden 6 Purina Taahhüdümüzü yerine getirmeye kararlıyız.