Your Pet, Our Passion.
Kedili yaşlı kadın

Evcil hayvan-insan bağının gücüyle insanların esenliğine katkıda bulunuyoruz.

Evcil hayvan insan bağının gücünden yararlanmanın insanların sağlığına ve refahına gerçek faydalar sağlayabileceğine inanıyoruz.

Hedefimiz

2030 yılına kadar, savunmasız durumdaki 1.000.000 kişinin sağlıklarını ve refahlarını iyileştirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz (Baz yıl: 2021).

Taahhütleriimiz

Neden önemli

Topluluklarımızda devam eden çalışmalarımızın bir parçası olarak, savunmasızlığın sonuçlarını biliyoruz ve görüyoruz. Dünya nüfusunun yaklaşık dörtte biri, zor zamanlarda yardım isteyecek kimselerinin olmadığını belirtiyor. Birçok Avrupa ülkesinde, nüfusun yaklaşık dörtte biri en az bir zihinsel sağlık durumundan muzdarip olduğunu bildirmiştir. Ayrıca, deneyimlerimiz ve devam eden araştırmalarımız sayesinde evcil hayvan-insan bağının gücünün savunmasız durumlarda birçok kişiye yardımcı olduğunu biliyoruz.

Avrupa'da evcil hayvan insan bağının (hayvan destekli müdahaleler, aktiviteler veya terapiler yoluyla) çocukların ve yetişkinlerin fiziksel ve zihinsel sağlık ihtiyaçları konusunda desteklenmesine yardımcı olduğu ve olumlu sonuçlar verdiği uzun süredir devam eden ortaklıklarımız var. Örneğin, İspanya'daki Universidad Rey Juan Carlos Üniversitesi ve Nino Jesús de Madrid Hastanesi ile yeme bozukluğu olan çocuklu terapi köpeklerinin faydalarına yönelik araştırmamıza verdiğimiz destek sayesinde., anksiyete ve depresyon semptomlarında bir azalmanın yanı sıra benlik saygısında bir artış gördük.
En iyi uygulamaların ve sonuçların paylaşılmasını sağlamanın yanı sıra ortaklarımızla çalışmaya devam ediyoruz.

Bu taahhüdü, evcil hayvan insan bağının gücünden yararlanan ve savunmasız durumlarda çocukların veya yetişkinlerin sağlığı ve esenliğinde fark yaratan en etkili kuruluşları ödüllendirmek için BetterwithPets Ödülümüz aracılığıyla da destekleyeceğiz. Aşağıda BetterwithPets Ödülü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Olumlu sosyal etki yaratmak için uzmanlığı, en iyi uygulamaları ve araçları paylaşabileceğimiz ve bunlardan yararlanabileceğimiz işbirlikçi ve kapsayıcı bir topluluk oluşturmayı hedefliyoruz.

Purina BetterwithPets Ödülü

2018'de Purina BetterwithPets Ödülü'nü başlattık. Bu Ödül, insanların ve evcil hayvanların birlikte daha iyi olduğuna dair temel inancımıza bağlıydı. Evcil hayvan-insan bağında, insanların ve toplulukların sağlığı ve refahı için olumlu değişimi teşvik etmeye yardımcı olmak için kullanılabilecek bir sihir olduğunu biliyoruz. Ödül, bu tür girişimleri ve kişileri destekledi.

İngiltere'den StreetVet, 2020 Ödülümüzün sahibi oldu. Evi olmayan evcil hayvan sahiplerine ücretsiz erişilebilir veteriner hizmetleri sağladılar. StreetVet, evi olmayan evcil hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarıyla birlikte barındırılmasını sağlayan ilk ‘evcil hayvan dostu’ hostel akreditasyon programının başlatılmasını desteklemek için 50.000 CHF harcadı.

2023'ten itibaren BetterwithPets Ödülü, 2030'a kadar 2 yıllık hibe döngüsü ile her 2 yılda bir gerçekleşecek. Evcil hayvan-insan bağının gücü aracılığıyla insanların sağlığına özen göstermek ve desteklemek için çalışan ve savunmasız durumdakilere odaklanan istisnai kuruluşları tanımaya ve desteklemeye odaklanacaktır.

 

StreetVet ile ilgili her şey benim için çılgın bir yolculuktu, bir fikirden – sadece bir sırt çantasını takıp dışarı çıkmaktan, şimdi her gün yaptığım şeye. Bu, şaşırtıcı olan gönüllülerimize ve insan-hayvan bağının gücüne bağlı, çünkü hepimiz bunu bu yüzden yapıyoruz. Bu sürecin ve streetvet'in en güzel yanı, yol boyunca tanıştığımız insanlarla, köpekleri olan sahipleriyle veya fark yaratmak isteyen insanlarla ilgiliydi.

Jade Statt.-Sokak Veterinerleri Kurucu Ortağı

Hastanelerde Evcil Hayvanlar

İspanya'daki 'Hastanelerde Evcil Hayvanlar' girişimi ile yaptığımız çalışmalarla, iyileşmekte olan insanlarla çalışan profesyonellerin kolaylaştırılmasına yardımcı olmak için terapi köpeklerinin hastanelere erişimini destekliyoruz. Çalışmalarımıza bir örnek, Madrid'deki Niño Jesús Hastanesi ve Rey Juan Carlos Üniversitesi ile anoreksi ve bulimia gibi yeme bozukluğu olan ergenler için hayvan destekli müdahalelerin etkileri üzerine bir çalışma yürütmek üzere yaptığımız işbirliğidir. İlk sonuçlardan, hastanın ‘hoş duygularında’ (daha rahat, mutlu veya neşeli olmada) bir artış, benlik saygısında iyileşmeler ve kaygı ve depresyon göstergelerinde azalma gördük.

Ayrıca nörogelişimsel bozukluğu olan çocuklarda köpekle yapılan terapilerinin yararlarını inceleyen bir araştırma projesinde Hastane Kliniği ve CTAC (Centro de Terapias Asistidas con Canes) ile işbirliği yapıyoruz. Bu araştırma, evcil hayvan destekli tedavinin DEHB (Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu), fetal alkol sendromu, travma sonrası stres ve otizm spektrum bozukluğu gibi rahatsızlıkları olan çocuklara nasıl yardımcı olabileceğine bakıyor. Bilimsel çalışma boyunca, bu tür köpek destekli terapinin benlik saygısı, özgüven, sosyal beceriler ve duygusal ve davranışsal sorunların düzenlenmesi üzerindeki etkisini göstermek için veriler toplanacaktır.

Nestlé Kurumsal Sosyal Sorumluluğuna destek olmak

Nasıl ki biz, evcil hayvanların ve onları seven insanların yaşamlarını iyileştirmeye kararlıysak, ana şirketimiz Nestlé de topluluklarımız ve gezegenimizden başlayarak yaşam kalitesini artırmaya ve bireyler ve aileler için daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmaya kararlıdır.

Toplumda Nestlé hakkında daha fazla bilgi edinin

Köpeklerle koşan kız
Etkimiz
Taahütlerimiz
Evcil hayvanlar, onları seven insanlar ve paylaştığımız gezegen için önemli olan şeylerden daha fazlasını yapmaya kararlıydık. Bu yüzden 6 Purina Taahhüdümüzü yerine getirmeye kararlıyız.