article hero image
TOPLULUKLAR

İŞBİRLİKLERİ VE ORTAKLIKLARLA EVCİL HAYVAN SAHİPLENMEYİ TEŞVİK ETMEK

HEDEFİMİZ

2023’e geldiğimizde Avrupa’daki en önemli 10 pazarımız evcil hayvan sahiplenme oranlarının yükselmesi için sahiplenme programlarını ve kuruluşlarını destekliyor olacak.

80

Başarılarımız

%80 Gerçekleşme

Fransa, İtalya, Polonya, İspanya, İngiltere, Rusya dahil 17 ülkede yaklaşık 43 farklı kuruluşla Evcil Hayvan Sahiplenme işbirlikleri kuruldu. Bu kuruluşların tümü, mümkün olduğunca çok evcil hayvana yuva bulmak için çalışıyor. Bu konudaki işbirlikleriyle daha çok sayıda evcil hayvanın sağlık, güvenlik ve refahını güvenceye alabiliriz.

En önemli 10 pazarımızdan 8’sinde bu taahhüdü destekleyen işbirlikleri şimdiden kurulmuş durumda.

Ayrıca, COVID 19 salgını boyunca Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 15’ten fazla ülkede barınaklara ve evcil hayvan bakım kuruluşlarına 3 milyondan fazla yemek bağışında bulunduk.

(Not: Yerel pazarlar işbirliği yaptıkları yerel barınakların bağlantılarını eklemelidir)

artcle image

Bakış Açımız: Purina, Ortaklıklar ve İŞBİRLİKLERİ

Purina olarak evcil hayvanları çok seviyor ve evcil hayvan bakmanın hem bireylere hem de bütün olarak topluma fayda sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Bir yandan evcil hayvan sahipleri hayvanları olmadan yapamıyor ve dünya genelinde evcil hayvanların çoğu çok sevilip iyi bakılıyorken, diğer yandan her yıl binlerce köpek, kedi ve diğer hayvanlar ekonomik ve sosyal nedenlerle sokağa bırakılıyor. Terk edilen evcil hayvan sayısı giderek artıyor.

Bu konuda benzersiz bir konumda olduğumuzu biliyoruz. Bu nedenle işbirlikleri ve ortaklıklar aracılığıyla evcil hayvan sahiplenmeyi destekleyen birçok programda yer alıyoruz. Daha çok evcil hayvanın sevgi dolu yuvalar bulması için deneyimimizden ve ortaklıklarımızdan faydalanmak istiyoruz.

Evcil hayvan sahiplenme oranlarının yükselmesi için Avrupa’da birçok evcil hayvan sahiplendirme programını destekliyoruz. Sahiplendirme merkezlerine mama sağlıyor ve evcil hayvan sahiplenmenin faydaları ve sorumluluklarıyla ilgili farkındalık oluşturacak etkinlikleri ve eğitim kampanyalarını destekliyoruz.

EVCİL HAYVANLARLA İNSANLAR ARASINDAKİ BAĞIN BİRÇOK FAYDASI OLDUĞUNU BİLDĞİMİZ İÇİN EVCİL HAYVANLARIN VE ONLARI SEVEN İNSANLARIN YAŞAMLARINI ZENGİNLEŞTİRECEK SOMUT ÇÖZÜMLER ARIYORUZ.

Mevcut Programlar

Purina olarak işbirlikleri evcil hayvanlara yardım etme taahhüdümüzün önemli bir parçasıdır. Bölgede mevcut yardım dernekleri ve kuruluşlarla yaptığımız işbirliklerinin büyük bir fark yarattığını şimdiden görüyoruz.

Bunlardan bazıları:

İngiltere’de Cats Protection (Kedi Koruması);

İtalya’daENPA;

Rusya’da The ‘Giving Hope’ Fund and RunForDogs Fund (‘Ümit Verme’ fonu ve Köpekler için Koşuyoruz Fonu)

Polonya’da VIVA! İspanya’da Guau, Las Nieves and Amigos Del Perro;

İrlanda’da Dublin SPCA;

Nestlé CSV çalışmalarına katkılar

Evcil hayvanların ve onları seven insanların yaşam kalitesini yükseltmek için gösterdiğimiz adanmışlık, ana şirketimiz olan Nestlé’nin yaşam kalitesini yükseltme ve bireyler ile aileler, topluluklarımız ve gezegenimiz için daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunma konusundaki adanmışlığıyla örtüşmektedir.

Toplumda Nestlé hakkında daha fazla okuyun

Muud lubadused