article hero image
TOPLULUKLAR

ÇOCUKLARDA EVCİL HAYVAN SAHİBİ OLMA SORUMLULUĞUNU TEŞVİK ETMEK

HEDEFİMİZ

2023’e geldiğimizde, 2.000.000 çocuk sorumluluk bilinciyle evcil hayvan sahibi olma programımıza katılmış olacak.

80

Başarılarımız

%41 Gerçekleşme

2018 yılında 319.450 çocuk sorumluluk bilinciyle evcil hayvan sahibi olma programımıza katıldı. 2015’ten bu yana Fransa, İtalya, Almanya, Hollanda, İsviçre, Rusya ve İspanya’da 823.739 çocuk programlarımız sayesinde sorumluluk bilinciyle evcil hayvan sahibi olma eğitimi aldı. Ayrıca bu programların sınıflarda ve okul dışında verilmesi için birçok farklı kuruluşla işbirliği yaptık.

Bakış Açımız

Purina olarak, insanlarla evcil hayvanlar arasındaki bağın hayatı zenginleştirdiğine ve evcil hayvan sahibi olmanın çok yönlü faydaları olduğuna inanıyoruz. Çocuklar yeni nesil evcil hayvan sahipleri olduklarından evcil hayvanların faydalarını anlamaları ve onlarla beraberken nasıl davranmaları gerektiğini bilmeleri gerekir. Evcil hayvanlar çocuklara sorumluluk alma, şefkat gösterme ve sınırlara saygı duyma gibi hayatla ilgili dersler öğretir.

article picture

Avrupa’da mümkün olduğunca çok çocuğun bir evcil hayvana yaklaşmaktan, davranışlarını anlamaya, evcil hayvana bakım vermekten bir evcil hayvanı beslemeye ve taramaya kadar her konuda sorumluluk bilinciyle evcil hayvan bakımını öğrenmesini ve geleceğin sorumluluğu bilen evcil hayvan sahipleri olmasını sağlamak istiyoruz.

EVCİL HAYVANLARLA BİRLİKTE YAŞAMAK ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK HEYECANLI VE DUYGUSAL BİR DENEYİM OLABİLİR.

Mevcut Programlar

Uzun yıllardır Avrupa’da birçok ülkede sorumluluk bilinciyle evcil hayvan sahibi olma programlarını başarıyla yürütüyoruz.

Örneğin, İtalya’da 10 yıldır devam eden ‘Scuola di Petcare’ programı ilkokul çağındaki yaklaşık 250 bin çocuğa ve ailelerine evcil hayvan sahibi olmanın faydalarını ve sorumluluklarını öğretiyor.

Fransa, Rusya ve Almanya gibi ülkelerde de benzer programlar yürütüyoruz.

Article Picture

Nestlé CSV çalışmalarına katkılar

Evcil hayvanların ve onları seven insanların yaşam kalitesini yükseltmek için gösterdiğimiz adanmışlık, ana şirketimiz olan Nestlé’nin yaşam kalitesini yükseltme ve bireyler ile aileler, topluluklarımız ve gezegenimiz için daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunma konusundaki adanmışlığıyla örtüşmektedir.

Toplumda Nestlé hakkında daha fazla okuyun

Muud lubadused