article hero image
EVCİL Hayvanlar

İŞBİRLİKÇİ ÖNLEME PROGRAMLARIYLA OBEZİTE RİSKİNİ AZALTMAK

HEDEFİMİZ

Avrupa’da ilk sırada yer alan 10 pazarımız 2023’e geldiğimizde önleme ortaklıklarımızı ve programlarımızı destekliyor olacak.

20

Başarılarımız

%20 Gerçekleşme

2017 yılında veterinerlerin evcil hayvan sahipleriyle, hayvanların sağlıklı kiloda kalmaları konusunda konuşabilecek donanımı kazanmaları için "Healthy Love” (Sağlıklı Sevgi) programını başlattık.

Bu programın odağında şu konular bulunuyor:

  • yüksek riskli normal ağırlıkta evcil hayvanlar başta olmak üzere tüm evcil hayvanlarda obezitenin önlenmesi (sağlıklı kilonun korunması)
  • obezitenin giderilmesi - fazla kilolu evcil hayvanlar için basit kilo verme programları - tekrar kilo almayı önleme - uzun vadede sağlıklı kilo - başarılı bir kilo kaybından sonra sağlıklı alışkanlıkların sürdürülmesi.
health

Bakış Açımız

Araştırmalara göre evcil hayvanlarda obezite sorunu, kedi ve köpeklerde %33-58 fazla kiloluluk oranıyla en büyük sorunlarından biridir. Modern yaşam tarzları ve evcil hayvanları atıştırmalıklar ve ödüllerle (‘çok sevdiğimiz için’) fazla besleme eğilimi sorunların temel nedenlerinden bazılarıdır. Fazla kilolu hayvanların sayısının giderek artması, yalnızca eklemlerde ve iç organlarda çok büyük baskı oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda yaşam kalitesini ciddi anlamda etkiliyor.

Purina olarak uzun yıllardır evcil hayvanların daha sağlıklı beslenmelerini ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini destekliyor ve evcil hayvan maması sektörüne getirdiğimiz çığır açan inovasyonlarla sektör standartlarını yeniden tanımlıyoruz. Örneğin klinik diyet mamalarımız, evcil hayvanların kilo vermelerini ve sağlıklı bir kiloda kalmalarını sağlamak üzere özel olarak geliştirilen pazardaki ilk mamalardır.

Ayrıca, günümüzde hem bilimsel araştırmalarda yaygın olarak benimsenen ve kullanılan hem de veterinerler ve evcil hayvan bakımı dernekleri tarafından evcil hayvanların vücut kondisyonunun, fazla kilolu ya da obez olup olmadıklarının değerlendirilmesi için altın standart olarak kullanılan “vücut kondisyonu puanlamasına” öncülük ettik. Evcil hayvan sahiplerinin kendi davranış biçimlerini değiştirerek fazla kilolu olan evcil hayvanlarının sağlığını nasıl olumlu yönde etkileyebileceklerini anlamalarına yardımcı olmaları için veteriner hekimlerle yakın işbirliği içinde çalışmaya devam ediyoruz.

article picture

Evcil hayvan beslenmesi sektöründeki ve kamu sağlığı alanındaki kilit oyuncularla birlikte çalışarak geliştirilen işbirlikçi önleme programlarıyla obezite riskinin düşürülmesine ve gerçek bir değişimin yaratılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Sorunun derinliğinin ve bu hedefe tek başımıza ulaşamayacağımızın farkındayız. Gerçek bir fark yaratmak için sektör oyuncuları ve diğer kilit paydaşlarla birlikte çalışmamız gerekiyor.

BİRÇOK EVCİL HAYVAN SAHİBİ EVCİL HAYVANININ FAZLA KİLOLU OLDUĞUNUN BİLE FARKINDA DEĞİLKEN, EVCİL HAYVANLARDA OBEZİTENİN ÖNÜNE GEÇMEK DAHA DA ZORLAŞIYOR.

Nestlé CSV çalışmalarına katkılar

Evcil hayvanların ve onları seven insanların yaşam kalitesini yükseltmek için gösterdiğimiz adanmışlık, ana şirketimiz olan Nestlé’nin yaşam kalitesini yükseltme ve bireyler ile aileler, topluluklarımız ve gezegenimiz için daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunma konusundaki adanmışlığıyla örtüşmektedir.

Toplumda Nestlé hakkında daha fazla okuyun

Muud lubadused