«HİPOALERJENİK KEDİ» MİTİ

"Hipoalerjenik Kedi" Miti

«HİPOALERJENİK KEDİ» MİTİ

"Hipoalerjenik Kedi" Miti

«HİPOALERJENİK KEDİ» MİTİ

"Hipoalerjenik Kedi" Miti
Tüysüz ırklar başta olmak üzere bazı kedilerin "hipoalerjenik" olduğuna dair yaygın bir inanış vardır.

"Hipoalerjenik Kedi" Miti

Tüysüz ırklar başta olmak üzere bazı kedilerin "hipoalerjenik" olduğuna dair yaygın bir inanış vardır. Buna göre hipoalerjenik kediler hiç alerjen üretmeyen kedi anlamına gelir. Ancak hipoalerjenik kelimesinin teknik anlamı daha az alerjenik olmasıdır. 

Gerçekten hipoalerjenik kedi yoktur, ancak bazı kedi ırkları daha az tüy dökebilir ve alerjen hassasiyeti olan kişilerde daha az reaksiyona neden olabilir. Bunun nedeni, kedinin tükürük ve yağ bezlerinde üretilen ana kedi alerjeni Fel d 1'in, kedinin tüylerini temizlediği sırada tüylerine aktarılıp daha sonra dökülen tüyler ile çevreye yayılmasıdır.

Alerjen seviyesi birçok faktöre bağlı olabilir. Örneğin kısırlaştırılmış kedilerde daha az alerjen üretimi olabilir. Ayrıca tüysüz ırklar (Don ve Canadian Sphynxes, Peterbalds, Lykois gibi) ve kısa kıvırcık saçlı kediler (Cornish Rex, Devon Rex) biraz daha az Fel d 1 üretir ve bu kedilerin tüy ve derilerini temizlemek daha kolaydır.

Yine de ırkı ne olursa olsun tüm kediler alerjen üretir.

"Hipoalerjenik Kedi" Miti

Şimdi Purina® Pro Plan® LiveClear® günlük ve düzenli beslemenin üçüncü haftasından itibaren kedi tüyünde bulunan alerjenleri ortalama% 47 oranında azaltan tam ve dengeli bir beslenme ile kedi dostu bir yaklaşım sunuyor. Kediler Pro Plan® LiveClear® ile beslendiğinde, yumurtadan elde edilen bir protein Fel d 1'e bağlanır ve kedilerin tükürüğündeki aktif alerjenleri etkisiz hale getirir.

Pro Plan® LiveClear®, kedi alerjenlerini yönetmek için güvenli ve etkili bir yaklaşımdır. Yaşamı değiştirme gücüyle günlük beslenmede lezzetli ve olağanüstü bir beslenme sağlar.

PAYLAŞ

ShareEmailtwitterFB