YAVRU KÖPEĞİNİZİN DERİSİNİ SAĞLIKLI TUTMAK

YAVRU KÖPEĞİNİZİN DERİSİNİ SAĞLIKLI TUTMAK

YAVRU KÖPEĞİNİZİN DERİSİNİ SAĞLIKLI TUTMAK

YAVRU KÖPEĞİNİZİN DERİSİNİ SAĞLIKLI TUTMAK

YAVRU KÖPEĞİNİZİN DERİSİNİ SAĞLIKLI TUTMAK

YAVRU KÖPEĞİNİZİN DERİSİNİ SAĞLIKLI TUTMAK

YAVRU KÖPEĞİNİZİN DERİSİNİ SAĞLIKLI TUTMAK

Kuru cilt, yavrular için çok acı verici bir sorun olabilir. Cilt kurumaya başlar başlamaz kaşıntıya dönecektir. Genç yavrular bu kaşıntıya direnemez ve bütün gece kaşınır. Bu bölgeleri kaşımaları çok zarar verici olabilir. Kaşıma cildin çizilmesini ve kanamaya yol açar, bu da daha şiddetli cilt sorunlarına yol açabilir.

İyi haber, kuru cilt riskini en aza indirmek ve yavru köpeğinizin kürkünü en iyi şekilde tutmak için atabileceğiniz birkaç adım var.

Taramak

Taramak

 

Tüyleri taramak köpek yavrularında kuru cildi önlemenin en iyi yollarından biridir. Yavru köpeğinizin tüylerini her taradığınızda yüzeyde bulunan ölü deriyi de almış olursunuz. Bu ölü deri kendi haline bırakılırsa iritasyona sebep olabilir ve bu iritasyon en sonunda kaşınmaya yol açar.

Taramak aynı zamanda yavru köpeğinizin cildinde yağ bezlerinin gelişmesine de yardımcı olur. Bu yağ bezleri yavru köpeğinizin cildini ve kürkünü sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Yavru köpeğinizin küçüklükten taramaya başlamak onları bu etkinliğe alıştırır ve sonrakiler için eğlenceli bir aktiviteye dönüştürür.

Zeytinyağı

 

Zeytinyağı köpeğinizin cildini beslemeye yardımcı olan iyi yağ asitleri ile doludur. Omega 3 gibi yağ asitleri, Yavru köpeğinizin cit gelişimi için çok önemlidir. Günlük yiyeceklere sadece birkaç damla eklenmesi, özellikle de kuru cildinden muzdarip olanlar için, gerçek bir fark yaratabilir.

 

Zeytinyağı

Yavru köpek şampuanı

 

Yavru köpek şampuanı, köpeğiniz bir yetişkine dönüşürken onun kürkünü korumasını destekler. Çoğu şampuan, köpeğinizin cildinin esnekliğini arttırmak için bir dizi farklı yağ ve içerik içerir. Bu özel bileşenler ayrıca hafifçe kuru olabilecek cildin onarılmasına ve beslenmesine yardımcı olur.

Köpeğinizi şampuanlarken, bir hayvan şampuanı kullandığınızdan ve bir insan şampuanı kullanmadığınızdan emin olun. İnsan şampuanları evcil hayvanlar düşünülerek tasarlanmamıştır ve iyilikten çok zarar verebilmektedir. Veterinerinizden köpeğinizin cinsi ve büyüklüğü için en iyi evcil hayvan şampuanını tavsiye etmesini isteyin.


Hidrasyon

 

Köpeğinizin hidrasyonu bir dizi nedenden dolayı önemlidir. Bu nedenlerden biri dehidrasyonu olan bir köpek yavrusu cilt problemleri geliştirebilir. Elastikiyet ve kırışıklıkların kaybı gibi cilt sorunları bir dehidratasyon belirtisidir. Bu belirtileri fark ederseniz, köpeğinizin her zaman temiz suya erişebildiğinden emin olun. Eğer yavru köpeğiniz hala su içmeye karşı direniyorsa, bu sorunun arkasında daha ciddi bir sorun olabileceğinden onları veterinerinize götürmelisiniz.

 

Doğru mamayı seçmek

 

Yavru köpeğinizi beslediğiniz yiyecekler, kürklerinin ve cildinin sağlığını etkileyebilir. Sağlıklı bir cildi desteklemek için klinik olarak kanıtlanmış tam kuru köpek maması arıyorsanız, PURINA® PRO PLAN® Dog Puppy Sensitive Skin with OPTIDERMA®'yı göz önünde bulundurun. Bu diyet özellikle cilt sorunları olan yavrulara yardımcı olmak için yaratılmıştır.

Her bir kase, seçilmiş protein kaynağı (% 90'dan fazlası somon kaynaklıdır) ve çinko, esansiyel yağ asitleri ve A, E ve B vitaminleri gibi cildi hedefleyen besin maddelerinin eklenmesi sayesinde gıda hassasiyetiyle ilişkili olası cilt rahatsızlıklarının azaltılmasına yardımcı olur.

Buradan diyet hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

PAYLAŞ

ShareEmailtwitterFB