​İlk bileşen taze dondurulmuş tavuk, somon veya kuzu mudur?

Tüm reçeteler, ilk bileşen olarak tavuk, somon veya kuzu üzerinedir. Her PURINA® PRO PLAN® bakım diyetinde listenin başında bu içeriklerden biri bulunur. Hassas deri için olan ürünler ilk bileşen olarak somon kullanır. Hassas sindirim için olan ürünler kuzu veya tavuk kullanır. Diğer tüm ürünler tavuk temellidir.

Herhangi bir PURINA® PRO PLAN® ürünü, genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) kaynaklarından içeriyor mu ve kalite kontrol süreci nedir?

1999'dan beri Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki Purina (EMENA), tüm ürünlerimizi GDO dışı bir politikaya göre üretmek ve pazarlamak için şirket çapında bir politika başlattı; GDO hammaddeleri satın almıyoruz. Tedarikçilerimizle bu konuda anlaşmalar yapıldı. Ayrıca tedarikçilerimiz hammaddelerin kontrollü izlenebilirliğine sahiptir. Ayrıca kendi laboratuarlarımızda hammaddelerin ayrı kontrol tedbirlerini de yerine getiriyoruz.

EMENA bölgesinde, Purina çok sıkı satın alma ve kalite kontrol prosedürlerine göre sadece GDO olmayan soya muhteviyatını satın alır. Ayırca, her bir soya muhteviyatı partisi, Purina evcil hayvan yem fabrikalarına girmeden önce GDO'suz olarak temin edilir.

Soyanın sayısız besinsel faydası nedeniyle, bazı PURINA® PRO PLAN® formüllerinde (<% 10), yüksek kaliteli bir proteinin tamamlayıcı kaynağı olarak GDO içermeyen soya kullanılmaktadır.

Öğütülmüş mısır nedir?

Taze öğütülmüş mısır, kabuklarından ve tohumlarından kısmen ayrılmış mısırdır.

’’OPTINUTRITION üst düzey beslenme’’ sözünün arkasındaki destek nedir?

Bu iki faktöre dayanmaktadır (aşağıdaki cevaplarda daha fazla ayrıntı):
1) PURINA® PRO PLAN® serisinin Purina portföyünde en gelişmiş olanıdır.
2) PURINA® PRO PLAN® üstün besin maddelerinin biyoyararlılığını sunar.

Taze donmuş tavuk / kuzu / somon neden daha iyidir?

Purina, kümes hayvanı yemine göre taze dondurulmuş tavukların seçilmiş kesimlerinin kullanımının, daha yüksek protein, yağ sindirilebilirliği ve daha fazla amino asit mevcudiyeti (dosyadaki veriler) sağladığını göstermiştir. Bir besinde ne kadar besin maddesi bulunduğunu bilmek yeterli değildir, bunun yerine bu besinin ne kadarının biyoyararlı olduğu bilinmelidir.

BİYOYARARLILIK, sadece bağırsak (veya sindirim) yolundan emilmeyen, aynı zamanda doku tarafından kullanılabilen bir formda bulunan besleyici miktarıdır.

SİNDİRİLEBİLİRLİK, gıdada bulunan besinin vücutta emilim miktarıdır. Bir besinin sindirilebilirliği, besinin ne kadarının vücuttan taşındığını ölçerek elde edilir. Hedef dokular tarafından kullanım için mevcut olan besin miktarını ölçmez.

Hem sindirilebilirlik hem de biyoyararlılık genel olarak bir gıda maddesinin besin değerini belirleme teknikleri olarak kabul edilirken, biyoyararlılık daha hassas bir ölçü olarak kabul edilir. Besin biyoyararlılığı, gıdadan en iyi şekilde yararlanmak anlamına gelir. Biyoyararlılık arttıkça, daha fazla besin bağırsak duvarından geçerek hayvanın hücrelerini ve dokularını besler. En uygun sağlık durumu, evcil hayvanın hücrelerinin tamamen beslenmesine bağlıdır.

Purina, PURINA® PRO PLAN® ürünlerinin daha yüksek besin seviyesi ve biyoyararlılık sağladığını bilimsel bir çalışma ile kanıtlamıştır.

PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS serisinin evcil hayvanlar için hipoalerjenik diyetleri var mı?

Evet. PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS ürün grubumuzda hem köpekler hem de kediler için hipoalerjenik diyetimiz var. Şu anda sadece kuru çeşitler mevcuttur. 

Evcil hayvanım için doğru ürün nedir?

​Evcil hayvanınız için en uygun diyete karar vermenize yardımcı olacak bir ürün seçici tasarladık. Belirli bir teşhis problemi için veteriner diyeti arıyorsanız veya veterinerinizden aldığınız bir öneriyi arıyorsanız, lütfen ürün seçme aracımızı kullanın. Alternatif olarak, sahip olabileceğiniz sorular hakkında konuşabileceğiniz telefon hattımızı (0 800 211 02 18) da arayabilirsiniz.

Evcil hayvanlarımdan biri veteriner diyeti kullanıyor. Bu diyet benim diğer evcil hayvanım için de uygun mudur?

​Diğer evcil hayvanınızın özel bir diyete ihtiyacı yoksa, veterinerinizle konuşmanızı tavsiye ederiz. Alternatif olarak tüketici hattımızla iletişim kurabilirsiniz (0 800 211 02 18). Evcil hayvanınızın özel bir ihtiyacı yoksa tüm PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS uygun olmayabilir.

PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS, yavru köpeğimi beslemek için uygun mudur?

​PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS'nin hepsi yavru köpekler için uygun değildir. Veterinerinizle tekrar kontrol etmelisiniz ya da alternatif olarak tüketici hattımızla iletişime geçebilirsiniz (0 800 211 02 21). Tüm sorularınız ile ilgili destek alabilirsiniz.

Evcil hayvanımı hangi oranda beslemeliyim?

​Beslenme tablosunu pakette ve bu web sitesinin ürün sayfalarında bulabilirsiniz. Besleme miktarlarıyla ilgili sorularınız varsa, lütfen tüketici hattımızla iletişim kurun (0 800 211 02 18). Tüm sorularınız ile ilgili destek alabilirsiniz.

PURINA® PRO PLAN® ürünlerini nerden alabilirim?

PURINA® PRO PLAN® ürünlerini Veteriner Klinikleri ve Pet Shop’larda bulabilirsiniz.

OPTINUTRITION nedir?

​OPTINUTRITION, köpek veya kedinize ekstra besinler ve en kaliteli malzemeleri vermenin bir yoludur. Bu besinlerin her biri bilimsel uzmanlık ile seçilir. Her üründe belirli bir beslenme desteği ve hedeflenmiş sağlık faydaları sağlanır. Beslenmenin, köpek ya da kediniz için mükemmel bir yaşamın başlangıcının yanı sıra optimal sağlık ve mutluluğun temeli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, PURINA® PRO PLAN® diyetlerinin her porsiyonda tüm temel besin maddelerinin % 100'ünü içerdiğini garanti ediyoruz.

Eğer soruma uygun cevabı bulamazsam ne yapmalıyım?

​Cevabınızı burada bulamadıysanız, lütfen tüketici hattımızla iletişim kurun (0 800 211 02 18). Tüm sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarlar.